Business Post | Не харчете пари за тези неща през 2010-та!: "Не харчете пари за тези неща през 2010-та!
Не харчете пари за тези неща през 2010-та!
Business Post
05.01.2010 г.
Вещи и услуги, с които американците са свикнали от дълго време изведнъж се оказват „икономически неизгодни ” според експерти в смятането на чуждите разходи.
Сайтът Yahoo.com публикува статия, че 10-те стоки, за които най-много не си струва американците да хвърлят грешна пара сa DVD плейърите; обикновените телефони; абонаментът за вестници; външните хард дискове, някои модели смартфони; колите, които гълтат много бензин; CD-тата, цифровите фотоапарати. Има и две изненади - не си струват парите енергоспестяващи уреди и новите учебници за горните класове в училище.
DVD плейърите са неизгодни за обикновения американец защото при цена за плеър около 20 долара (по-малко от 30 лева) наемът за един диск от видеотеката е повече от 4 долара (над 5.30 лв.), съветва сайтът Smartmoney.com .
При възхода на мобилните телефони резонно е да се запиташ колко пъти се обаждаш от домашния си телефон за да си купуваш нов точно сега? Пазарът на мобилни комуникации си има и друга особеност – някои производители на смартфони смятат да спрат поддръжката на свои продукти защото не успяха за ги наложат на пазара. Тази ниша се доминира от две марки, останалите не успяха да „захапят” достатъчно голямо парче от баницата и може би мислят за елегантно изтегляне.
Вестникарският пазар в САЩ губи състезанието с Интернет и преживя безпреценентен срив през последните години. От една страна, се сви и потреблението, и рекламният пазар. През 2009 г. са спрели да излизат повече от 360 списания, а приходите на вестниците са се свили с близо 18 процента. От друга страна, самите медии се насочват все повече към интернет, дори само заради това, че тази медия е несравнимо по-евтина като производствени разходи и много по-ефективна като достъп до аудиторията..
Може би най-озадачаващият съвет – не купувайте нови учебници, също има своята логика. Ако използвате стари учебници, може да си спестите до 70 процента от цената на новите издания. Освен това много от този вид литература може да бъде свалена от интернет макар и срещу малко заплащане."
06 януари 2010
Абонамент за:
Коментари за публикацията (Atom)
Няма коментари:
Публикуване на коментар